Samanta Kiełpińska - "Samantyka"
Samanta Kiełpińska, szczecinianka, która sama pisze teksty swoich piosenek, zaprasza na koncert promujący swoją solową płytę „Samantyka", którą będzie można nabyć w trakcie marcowego wydarzenia. Artystce na scenie towarzyszył będzie pianista, Dariusz Chmielewski.
Wystąpią:
Samanta Kiełpińska - wokal
Dariusz Chmielewski - pianino
Samanta Kiełpińska od ponad dwóch lat profesjonalnie zajmuje się nagrywaniem muzyki pop. Z natury jest optymistką zarażającą swoim uśmiechem. Jej życiowym mottem jest fraza „Niemożliwe nie istnieje".
Największym marzeniem Samanty jest koncertowanie po całej Polsce. Pomóżmy spełnić artystce to marzenie, dorzucając cegiełkę w postaci swojej obecności na koncercie.
Link do kanału artystki na YouTube
Miejsce: Sala Kominkowa
Hanna Banaszak
Hanna Banaszak jest wokalistką wszechstronną. Potrafi znakomicie interpretować zarówno piosenkę literacką, jak i na poziomie światowym wykonać klasykę i jazz.
Do jej utworów teksty piosenek pisali najwybitniejsi polscy twórcy: Jeremi Przybora, Jerzy Wasowski, Wojciech Młynarski, Janusz Kofta, Jan Kanty Pawluśkiewicz czy Zbigniew Preisner.
Koncerty artystki cieszą się dużym zainteresowaniem, a możliwość wykonywania ich w kameralnych wnętrzach takich jakim jest sala Vivaldiego w Hotelu Radisson Blu, budują atmosferę bliskości z artystką, powiększając wartość jej recitali.
Recital Hanny Banaszak rozpoczyna cykl koncertów w tym miejscu, organizowanym przez
EVENT ART Adam Grochulski w Szczecinie.
ZAPRASZAMY NA KONCERT
Mikromusic
Mikromusic to polski zespół grający muzykę określaną jako avant pop lub art pop.
W ich twórczości słychać inspiracje słowiańskim folkiem, jazzem, rockiem i elektroniką.
Grali na najważniejszych polskich festiwalach i koncertowali za granicą m.in. w Japonii,
Irlandii, Litwie. Zespół w 2020 r został uhonrowany Fryderykiem w kategorii "Muzyka Poetycka"
W Szczecinie zespół zaprezentuje m.in. nowy materiał pt. Mikrowszczyzna.
Mikrowszczyzna została nagrana po to, aby aranżacje pieśni ludowych, które zostały przygotowane na
Festiwal re:tradycja, nie popadły w zapomnienie. Utrwaliliśmy nasz jednorazowy projekt,
aby został z nami na dłużej. Tym samym przybliżamy muzykę naszych korzeni, grając ją w swój własny sposób.
Epka została nagrana na początku marca. Zespół żył emocjami wojny, która właśnie wybuchła za granicą
naszego kraju, dlatego postanowiliśmy przygotować również pieśń ukraińską. We wrześniu do utworu
dograli się artyści ukraińscy czyli Dana Vynnytska i Gordiy Starukh. Wiosną 2023 zaplanowana jest premiera winyla.
Sławek Uniatowski "Wielki błękit"
Po pięciu latach od debiutanckiej płyty "Metamorphosis", Sławek Uniatowski powraca z nowym albumem zatytułowanym ,,Wielki Błękit".
Wielki Błękit to kolejny rozdział, inny niż debiutanckie "Metamorphosis". Na albumie znajdą się ballady nagrane w duchu lat 70 i 80, ale także utwory dynamiczne, które przyspieszą bicia serc.
Wpływ na charakter albumu mieli najwybitniejsi producenci, zespoły muzyczne i muzycy tacy jak Quincy Jones, David Foster, Sting, Stevie Wonder, Simply Red, Sade, John Mayer, ale także Wojciech Karolak, Zbigniew Wodecki czy Skaldowie.
"WIELKI BŁĘKIT" to to, co nas otacza. To piękno, siła natury, ale także my, ludzie mający duży wpływ na to, jak potoczą się losy świata - Sławek Uniatowski
Przedpremierowy koncert nadchodzącego albumu będzie wyjątkową okazją do wysłuchania najnowszych utworów Sławka Uniatowskiego.
Na scenie towarzyszyć mu będzie zespół złożony z wybitnych muzyków.
Nowy materiał i specjalnie przygotowane aranżacje zapewnią Państwu niezapomniany wieczór pełen radości i wzruszeń.
Premiera płyty zaplanowana jest na 2023 rok.
Wybierając się na koncert ,,Wielki Błękit", znajdą się Państwo w nielicznym i wyjątkowym gronie osób, które usłyszą nowy materiał przedpremierowo.
Michał Bajor - No, a ja?
Michał Bajor
„NO, A JA?"
Michał Bajor - „No, a ja?", to kolejna płyta artysty, jego nowe muzyczne i tekstowe wyzwania. Pomysłem było nagranie jeszcze raz, w nowych aranżacjach, piosenek, które śpiewał dawno, a o których przypomnienie prosiła przez lata jego publiczność. Na krążku znaleźć się też miała jedna piosenka z muzyką Michała.
W rezultacie Michał Bajor skomponował aż pięć utworów! Pierwszy raz wystąpił też w roli autora tekstów - trzy piosenki wyszły spod jego pióra. Dodatkowo stworzył muzykę do tekstu Wojciecha Młynarskiego oraz kompozycję, do której z kolei słowa napisał dla niego Artur Andrus.
Na krążku są wspaniali goście: w duetach z Michałem zaśpiewały Irena Santor i Kayah. Artyście towarzyszą również Grupa MoCarta i Chór Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie oraz wspaniali muzycy, współpracujący z nim od lat.
Zapraszamy na koncert pełen i wspomnień, i autorskich nowości.
Trubadur
Przyprawiające o zawrót głowy piękno muzyki Verdiego w najnowszej produkcji Opery na Zamku!
„Trubadur" to potężne arcydzieło. Muzyczna dramaturgia oparta na ostrych kontrastach oraz błyskotliwość partii wokalnych fascynują publiczność, a to czyni tę operę jedną z najczęściej wystawianych.
„Trubadur" Giuseppe Verdiego w interpretacji Barbary Wiśniewskiej to opowieść o tym, jak decyzje poprzednich pokoleń definiują życie współczesnych. Możemy tu mówić o transmisji traumy, chorobie która przechodzi z przodków za pomocą słów i czynów, niewykrywalna i żarłoczna. W pierwszej scenie poznajemy fragmenty opowieści z przeszłości, która motywuje główne postaci: Hrabiego oraz trubadura Manrico i jego przybraną matkę – Azucenę. To jednak nie na źródle traumy – wydarzeniu owianym aurą tajemnicy, które rozdzieliło dwóch braci, Hrabiego i Manrico skupia się kompozytor, ale na tym, do jak tragicznych skutków prowadzi wypełnianie urojonego nakazu zemsty.
Czy tak tragiczna historia może mieć jakąkolwiek konstruktywną wymowę? Być może to opowieść o tym, że powinniśmy dążyć do zatrzymania toksycznego koła uruchomionego przez przodków?
Jako społeczność być może taką opowieść powinniśmy snuć ku przestrodze.
Plakat: Fot. Bartek Warzecha, oprac. graficzne Michał Dąbrowski
The Exploited
THE EXPLOITED po raz pierwszy w Szczecinie!
Wyjątkowy koncert w ramach wiosennej trasy "DISORDER TOUR 2023", zespół odwiedzi wówczas zaledwie dwa polskie miasta. The Exploited to żywa legenda, którą nieprzerwanie od 1979 roku dowodzi Wattie Buchan.
Więcej informacji wkrótce!
Festiwal Szczecin Classic: Wielki finał
Świat dźwięków weneckiego mistrza Vivaldiego w nowej odsłonie, bestseller klasycznych list przebojów, zagrany na historycznych skrzypcach najwybitniejszego lutnika wszech czasów, Antonio Stradivariego to tylko jeden z elektryzujących akcentów "Wielkiego Finału" Szczecin Classic 2023!
Ponadto prawykonanie nowej, dedykowanej Baltic Neopolis Orchestra, kompozycji, laureata Fryderyka, Mikołaja Majkusiaka - Concerto in Dance i gwiazdorskia obsada! Wraz z wielką festiwalową orkiestrą wystapią bowiem: Daniel Stabrawa, Agata Szymczewska, Andriy Viytovych, Emanuel Salvador, Volodia Mykytka i Konstantin Heidrich!
Inspirujący i przyciągający, klasyczny i nowoczesny, jedyny i niepowtarzalny!
Wielki finał na 5-kę!
Artyści:
Daniel Stabrawa – skrzypce
Agata Szymczewska – skrzypce
Emanuel Salvador – skrzypce
Volodia Mykytka – altówka
Konstantin Heidrich – wiolonczela
Orkiestra Szczecin Classic
Baltic Neopolis Orchestra
Program:
Max Richter „Recomposed By Max Richter: Vivaldi The Four Seasons"
Mikołaj Majkusiak "Concerto in Dance" – prawykonanie
Antonín Dvořák "Rondo op. 94"
Obywatele Republiki
OBYWATELE REPUBLIKI - RUSZAJĄ W TRASĘ
Obywatele Republiki po udanej inauguracji projektu, która odbyła się 15 października w Poznaniu w Sali Ziemi na MTP, już w marcu ruszają w dalszą trasę koncertową.
Poznański koncert potwierdził, że twórczość zespołu Republika nie tylko jest niezmiennie ważna, ale także ma w sobie moc, która pozwala w trudnych czasach łączyć pokolenia
a teksty autorstwa Grzegorza Ciechowskiego wciąż elektryzują i mówią o sprawach, które nic nie straciły na aktualności. Potwierdzili to zarówno wykonujący je artyści jak również żywo reagująca publiczność. Ważnym punktem programu był występ projektu Czarno-Białe Ślady w składzie: Zbigniew Krzywański, Jakub Nowak i Jacek Bończyk, którzy wspólnie zaprezentowali m.in. Tu jestem w niebie, Przeklinam cię za to czy Śmierć w bikini.
To wyjątkowy projekt międzypokoleniowy, który łączy muzyków zespołu Republika i artystów, którzy niejednokrotnie poruszających utworów wykonywanych przez Grzegorza Ciechowskiego słuchali w młodości.
Na jednej scenie spotkają się: Leszek Biolik, Czarno-Białe Ślady w składzie: Zbigniew Krzywański, Jakub Nowak i Jacek Bończyk
oraz artyści Renata Przemyk, Piotr Rogucki, Julia Pietrucha, Błażej Król
i Goście Specjalni
Dżem
Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze muzyki. Byli pierwszym odkryciem Jarocina. Występowali na chyba wszystkich większych i większości mniejszych festiwali w Polsce. Wyjeżdżali nie tylko do krajów Europy, ale i Ameryki Północnej, a nawet Azji.
Stawali na jednej scenie z Rolling Stonesami, Claptonem, ZZ Top, Lynyrd Skynyrd, AC/DC a ich utwory wykonuje przeszło pięćdziesiąt zespołów, w tym również Metallica. Konsekwentnie robiąc swoje, przetrwali mody i brak zainteresowania – o wsparciu nie wspominając – centralnych mediów. Przetrwali też tragedie w postaci dwóch śmiertelnych wypadków – narkotykowego i samochodowego. To wszystko tylko i aż w ciągu przeszło czterdziestu lat, bo właśnie tyle upłynęło, odkąd w 1979 zdecydowali się całkowicie poświęcić muzyce i postawić na utwory własne, a nie przeróbki piosenek z kraju i ze świata. To była brzemienna w skutki decyzja, które odczuwamy do dziś...
Obecny skład Dżemu to: Beno Otręba, Adam Otręba, Jurek Styczyński, Zbyszek Szczerbiński, Janusz Borzucki, Maciej Balcar.
Koncert Muzyki Filmowej - Zimmer & Williams & Morricone
Koncert Muzyki Filmowej - The music of Hans Zimmer & John Williams & Ennio Morricone.
Agencja koncertowa Make Music ma zaszczyt zaprosić na niezwykłą podróż wszystkich miłośników muzyki filmowej.
Koncert Muzyki Filmowej - The music of Hans Zimmer & John Williams & Ennio Morricone to pierwszy w Polsce koncert muzyki filmowej poświęcony gigantom współczesnej muzyki kina.
Od ponad 30 lat tworzą najlepsze ścieżki dźwiękowe. Napisali łącznie muzykę do ponad 330 filmów, otrzymali 83 nominacje do Oscara w kategorii najlepsza muzyka filmowa, zdobywając 13 statuetek.
Podczas prawie dwugodzinnego widowiska zaprezentowane zostaną najbardziej znane i utytułowane utwory kompozytorów z filmów takich jak: Batman, Incepcja, Piraci z Karaibów, Harry Potter, Jurassic Park, Star Wars czy Cinema Paradiso.
Blisko 100-osobowa Orkiestra Akademii Beethovenowskiej pod dyrekcją Macieja Sztora wykona oryginalne partytury, całość dopełni specjalnie przygotowana projekcja świateł.
Batman czy Superman, Piraci z Karaibów czy Harry Potter – daj się porwać muzyce – Ty wybierasz.
Obsada:
Orkiestra Akademii Beethovenowskiej
Maciej Sztor
Przecław Festiwal '23 – Nosowska, Przybysz, T.Love
Przecław Festiwal '23
Przecław Festiwal to plenerowe wydarzenie na styku wiosny i lata, podczas którego celebrujemy dobrą muzykę
i oddajemy się kreatywnej zabawie.
Czerwcowa impreza jest kulminacją rocznego programu artystycznego Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Przecławiu.
W trakcie dwóch festiwalowych dni spotkamy się z najlepszymi wykonawcami polskiej sceny muzycznej i stworzymy przyjazną przestrzeń do familijnego relaksu.
PROGRAM
Sobota 10 czerwca, 19:00-24:00
PRZYJACIELE MUZYKI
Dzień muzyczny festiwalu, podczas którego na dużej scenie wystąpią Natalia Przybysz, Nosowska i T.LOVE. Zaproszeni do Przecławia artyści to ścisła czołówka polskiej muzyki.
Natalia Przybysz - kompozytorka, autorka tekstów i aktywistka zaangażowana w działania proekologiczne. Zadebiutowała w 2001 roku współtworząc z siostrą Pauliną Przybysz zespół Sistars. Od czasu płyty „Prąd", każdy kolejny album Natalii nagradzany jest Fryderykiem.
Nosowska – zdobywczyni niezliczonej ilości nagród muzycznych. W Przecławiu zaprezentuje utwory ze swojego najnowszego albumu, którego premiera odbędzie się na chwilę przed festiwalem. Będzie to płyta pełna melodii, pięknych harmonii i melancholii.
T.Love – legenda polskiego rock'n'rolla, która łączy już trzy pokolenia swoich fanów. W Przecławiu zespół pojawi się w klasycznym i sprawdzonym składzie: Muniek Staszczyk, Jan Benedek, Jacek Perkowski, Paweł Nazimek, Sidney Polak. Ze sceny usłyszymy m.in. utwory z ostatniego albumu „Hau! Hau!", który to, jak określił sam Muniek Staszczyk, jest próbą powrotu do mentalnej radości po czasach zarazy.
--------------------------------------------------------------------------------
Ceny i rodzaje biletów*
Bilet ulgowy – dla posiadaczy Kołbaskowskiej Karty Mieszkańca (KKM)
• I pula (do 31.05.2023 r.) – 60 zł
• II pula (od 1.06.2023 r.) – 80 zł
Osoby, które nabyły bilety dla posiadaczy KKM, zobowiązane są do okazania karty przy wejściu na teren wydarzenia.
Bilet ulgowy – dla osób nie posiadających KKM
• I pula (do 31.05.2023 r.) - 70 zł
• II pula (od 1.06.2023 r.) - 90 zł
Do zakupu biletu ulgowego uprawnione są dzieci, młodzież, studenci w wieku od 7 do 26 lat oraz seniorzy od 70 roku życia. Osoby te zobowiązane są do okazania dokumentu upoważniającego do zniżki przy wejściu na teren wydarzenia.
Bilet normalny – dla posiadaczy KKM
• I pula (do 31.05.2023 r.) - 120 zł
• II pula (od 1.06.2023 r.) - 140 zł
Bilet normalny – dla osób nie posiadających KKM
• I pula (do 31.05.2023 r.) - 130 zł
• II pula (od 1.06.2023 r.) - 150 zł
Dzieci, które nie ukończyły 7 lat (będące pod opieką osoby dorosłej posiadającej bilet wstępu), wstęp bezpłatny.
-------------------------------------------------------
Niedziela 11 czerwca, 11:00-18:00
PRZYJACIELE ZIEMI
Dzień familijny festiwalu, którego hasłem przewodnim jest zielona przyszłość naszej planety. W całej przestrzeni GOKSiR odbędzie się szereg międzypokoleniowych aktywności
i atrakcji - warsztaty, występy muzyczne, animacje artystyczne, gry i zabawy.
Wstęp wolny!
Dwudniowemu programowi festiwalu towarzyszyć będzie strefa gastronomiczna, serwująca m.in. naturalne lokalne specjały (slow food).
Aktualne informacje o festiwalu serwujemy na stronie www.goksirprzeclaw.pl
GOKSiR
Organizatorami Przecław Festiwalu są Gmina Kołbaskowo i Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji (GOKSiR) w Przecławiu. Założona w 2019 r. przez Gminę Kołbaskowo instytucja jest jedną z najmłodszych i najnowocześniejszych na Pomorzu Zachodnim.
Wyróżniająca się architektura obiektu i różnorodny program artystyczny sprawiły, że GOKSiR stał się popularnym wśród mieszkańców Gminy Kołbaskowo i aglomeracji szczecińskiej miejscem do przeżywania kulturalnych uniesień i relaksowania się relaksu.
Niewątpliwą zaletą GOKSiRu jest jego atrakcyjna lokalizacja. Do granicy z Niemcami jest niespełna 6 km, a niewiele więcej, bo zaledwie 7 km, do ścisłego centrum Szczecina. Dogodny dojazd do instytucji zapewnia droga krajowa nr 13, autostrada A6 oraz komunikacja miejska.