Informacje o Echo Szczecina

Witamy na stronie portalu ECHO Szczecina.

Serwis jest internetowym wsparciem dla Magazynu Echo Szczecina - bezpłatnego wydawnictwa kulturalno-rozrywkowego, które ukazuje się co miesiąc, nieprzerwanie od 2001 roku! 

Na stronach magazynu Echo Szczecina, znajdują się wszystkie szczecińskie instytucje kulturalne, które zamieszczają aktualny repertuar oraz opisy swoich działań. Promowane są najważniejsze wydarzenia danego miesiąca oraz umieszczane zapowiedzi nadchodzących imprez. W jednym poręcznym miejscu znajdziemy ofertę kulturalną, typowo rozrywkową, klubową oraz dyskotekową naszego miasta. Mamy więc w ręku szczegółowy kalendarz imprez na cały miesiąc z wyszczególnieniem wydarzeń, na które warto zwrócić szczególną uwagę. Wielu organizatorów imprez nie wyobraża sobie promocji bez aktywnego wsparcia naszego magazynu i portalu.

Przez 15 lat ukazywania się w niezmienionej formie magazyn Echo Szczecina, zyskał status rzetelnego, wiarygodnego i jedynego tego typu, źródła pozyskiwania informacji o tym co się dzieje w naszym mieście. Jest niezwykle popularny i poszukiwany przez mieszkańców oraz turystów odwiedzających Szczecin.

Magazyn dystrybuowany jest w nakładzie ponad 7000 sztuk na terenie całego Szczecina, zawsze w pierwszym dniu danego miesiąca. Od wielu lat notujemy brak zwrotów!!! Dzieje się to za sprawą kontrolowania na bieżąco ilości egzemplarzy, które są w punktach dystrybuowane. W razie konieczności są przesuwane w inne lokalizacje. W ciągu roku ukazuje się 11 wydań magazynu. W okresie letnim, wydawany jest jeden numer lipcowo-sierpniowy.

Magazyn Echo Szczecina trafia do prestiżowych miejsc (m.in. Urząd Miasta, Urząd Wojewódzki, Centra Informacji Turystycznej), miejsc kultury (m.in. Filharmonia Szczecińska, Teatr Polski, Teatr Współczesny, Muzeum Narodowe, Opera na Zamku, Zamek Książąt Pomorskich), restauracji, kawiarni, mini browarów, klubów, miejsc zdrowia i urody (m.in. Trattoria Toscana, Spiżarnia Szczecińska, Bombay, Buddha Thai, Karczma Pod Kogutem, Cafe 22, Rocker Club, Grey Club, Baltica Wellness & Spa, RKF inne kluby fitness), do bazy hotelowej (m.in. Radisson Blu Hotel, Hotel Focus, Hotel i Restauracja Ładoga, Hotel Novotel, Hotel IBIS). Łącznie trafiamy do ponad 130 miejsc.

Głównymi odbiorcami magazynu są osoby w przedziale wiekowym 25 - 60 lat, które aktywnie korzystają z oferty kulturalnej i gastronomicznej. Połowa nakładu dystrybuowana jest przed kasami, w foyer instytucji kulturalnych oraz bezpośrednio przez dużymi wydarzeniami (premiery teatralne, spektakle gościnne, koncerty gwiazd, festiwale, wernisaże). Kolejne 30% magazynu trafia do większości szczecińskich lokali gastronomicznych. Pozostałe 20% to kluby, instytucje państwowe, informacje turystyczne, hotele i inne.

Warto wspomnieć, że mamy również bardzo aktywny kanał social-media na Facebooku (ponad 12 500 użytkowników!)
Zapraszamy do odwiedzin: Echo Szczecina - Facebook