Echo Tablica

Wystawy

Echo Szczecina

23.04.2024

Otwarcie wystawy Ryszarda Horowitza w Filharmonii w Szczecinie

Otwarcie wystawy Ryszarda Horowitza w Filharmonii w Szczecinie
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

5 maja (niedziela) o godzinie 20:00 Filharmonia w Szczecinie zaprasza na spotkanie z wyjątkowym artystą, fotografem i fotokompozytorem - Ryszardem Horowitzem. Dokładnie w dniu 85. urodzin artysty w Galerii Poziom 4. otwarta zostanie wystawa jego prac RETROSPEKTYWA: Ryszard Horowitz. Bezpłatne zaproszenia na wernisaż będzie można odebrać w kasie Filharmonii od piątku 26 kwietnia od godziny 13:00.

Jubileuszowa wystawa z okazji 85. urodzin Ryszarda Horowitza to idealna okazja do zorganizowania retrospektywnego przeglądu największych osiągnięć mistrza z minionych lat. Wystawa to spontaniczny spacer po różnych momentach twórczości Horowitza, prezentujący jego podejście do tak różnorodnych tematów jak moda, motoryzacja, emocje, iluzja i futurystyczne spojrzenie na świat. Prezentujemy retrospektywny przegląd jego najważniejszych dzieł z lat 1696-2022.

Często oglądając moje prace ludzie są przekonani, że powstały niedawno i przy użyciu oprogramowania komputerowego. Wiele z nich stworzonych zostało jednak przed rokiem 1090, kiedy nie zdawałem sobie sprawy z istnienia komputerów. [R.Horowitz]

Ryszard Horowitz, fotograf i fotokompozyt...

Czytaj więcej +
Źródło: szczecin.eu
Żagle 2024 - program