Echo Tablica

Wystawy

Echo Szczecina

19.04.2024

„Tajemniczy świat Bojków”. Zapowiedź ciekawej wystawy Fundacji PROSVITA

„Tajemniczy świat Bojków”. Zapowiedź ciekawej wystawy Fundacji PROSVITA
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Fundacja PROSVITA zorganizuje wystawę poświęconą etnicznej grupie górali bieszczadzkich – Bojków. Jednej z ciekawszych, a zarazem najmniej znanych grup etnicznych w Polsce i w Ukrainie. Na ten cel otrzyma dotację z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego. W czwartek, 18 kwietnia 2024 r, wicemarszałek Rafał Rosiński spotkał się z przedstawicielami organizacji. Podpisano umowę dofinansowania przygotowania wystawy.

Organizacje pozarządowe, które w swoich działaniach wspierają mniejszości narodowe i etniczne w województwie zachodniopomorskim otrzymały dotacje z Urzędu Marszałkowskiego. Konkurs koordynuje Wydział Współpracy Społecznej. Na ten cel zostało przeznaczone ćwierć miliona złotych z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego. W czwartek i piątek z częścią beneficjentów spotkał się wicemarszałek Rafał Rosiński. Podpisał umowy dofinansowujące tegoroczne działania z: Fundacją PROSVITA, Związkiem Romów Polskich w Szczecinku oraz Związkiem Ukraińców w Polsce koło w Białym Borze.
 
– Dzięki dotacjom z tego konkursu wydawane są ciekawe publikacje, mieszkańcy biorą udział w wydarzeniach kulturalnych, warsztatach edukacyjnych cz...

Czytaj więcej +
Źródło: wzp.pl
Żagle 2024 - program