WOLNY WEEKEND? sprawdź co się dzieje na mieście...

Echo Tablica

Konkursy

Echo Szczecina

26.01.2022

Siedem ekomurali na Pomorzu Zachodnim. Konkurs ogłoszony! Wielkie malowanie już wiosną

Siedem ekomurali na Pomorzu Zachodnim. Konkurs ogłoszony! Wielkie malowanie już wiosną
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Do 15 lutego można składać projekty ekologicznych murali, które w tym roku powstaną w sześciu miastach województwa zachodniopomorskiego. Znane są już wszystkie lokalizacje i szacowane koszty. Najciekawsze prace wybierze komisja konkursowa, a wielkie malowanie planowane jest wiosną. Specjalne farby na elewacjach budynków będą pochłaniać zanieczyszczenia, upiększać miejską przestrzeń i promować ochronę środowiska.

Murale wykonane farbami katalitycznymi powstaną w Szczecinie (dwa), Stargardzie, Policach, Goleniowie, Połczynie-Zdroju i Wałczu. To kolejna tego typu ekoinicjatywa Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego. W ubiegłym roku ogromne ścienne malowidła pochłaniające zanieczyszczenia powietrza wykonano przy rondzie Giedroycia w Szczecinie i w centrum Szczecinka.
 
- Ekomurale spodobały się mieszkańcom Pomorza Zachodniego i odwiedzającym nasz region. Odświeżają miejską przestrzeń, poprawiają estetykę budynków, a przede wszystkim - oczyszczają powietrze i promują ochronę środowiska. Krótko mówiąc - przynoszą same korzyści! Dlatego zdecydowaliśmy się na realizację kolejnych efektownych ekologicznych malowideł - tłumaczy marszałek Olgierd Geblewicz....

Czytaj więcej +
Źródło: wzp.pl