Od: 13.10.2023
Do: 07.01.2024

Miejsce
Muzeum Narodowe w Szczecinie

Wstęp:
płatny


KONIK STUDIO timeline / Katarzyna Zimnoch, Paweł Kleszczewski

KONIK STUDIO timeline / Katarzyna Zimnoch, Paweł Kleszczewski

KONIK STUDIO timeline / Katarzyna Zimnoch, Paweł Kleszczewski 
MNS – Muzeum Sztuki Współczesnej ul. Staromłyńska 1

Studio filmowe KONIK prowadzi duet artystyczny, który tworzą Katarzyna Zimnoch i Paweł Kleszczewski. Pracują w obszarze sztuk wizualnych, nowych mediów, malarstwa oraz filmu animowanego. Są obecni zarówno w przestrzeniach galeryjnych, jak i na festiwalach filmowych.

Wystawa w Muzeum Narodowym w Szczecinie gromadzi dorobek z ostatnich dziesięciu lat. Prezentowane są malarstwo, animacje i filmy wideo, obrazy, rysunki, grafiki, monotypie, miniatury, tekstury, instalacje, wydruki grafiki komputerowej. Będzie można poznać proces powstawania filmu, jego etapy, porównać storyboardy (scenopisy), fragmenty animatików. 

Artyści: Paweł Kleszczewski, Katarzyna Zimnoch
Kuratorka: Joanna Łozowska
Współpraca kuratorska: Magdalena Lewoc

Wystawie KONIK STUDIO timeline towarzyszy katalog przygotowany przez Pawła Kleszczewskiego i Katarzynę Zimnoch we współpracy z Muzeum Narodowym w Szczecinie.

Wydanie katalogu dofinansowano w ramach „Mecenatu kulturalnego Miasta Szczecin” 2023.

Wystawie „KONIK STUDIO: timeline” towarzyszą:

Autorskie oprowadzanie po wystawie z udziałem Katarzyny Zimnoch i Pawła Kleszczewskiego
21 października 2023 roku, godz. 12.00–14.00

Spotkanie w ramach Szczecin Film Festival. Grupa Konik Studio związana jest ze Szczecin Film Festival od 2019 roku. Ich filmy Początek świata, Babel, Ajtia o tym, dlaczego diabeł kuleje oraz Supra Lunam prezentowane były w kategorii „Zachodniopomorskie Shorty” podczas kilku ostatnich edycji festiwalu, zdobywając nagrody i wyróżnienia.

Warsztaty dla dzieci Zabawy ze sztuką współczesną
prowadząca: Agata Kamińska
22 października 2023 roku, godz. 10.00–11.00

Zapraszamy na zajęcia dla dzieci w wieku 6–10 lat. Dzieci samodzielnie stworzą ilustrację nawiązującą do wybranego filmu prezentowanego na wystawie. Ponadto pokazany zostanie proces warsztatowy powstawania filmów. Zapoznamy się z tradycyjnym rozumieniem terminu „malarstwo na szkle”. Formuła warsztatów opiera się na naturalnej zdolności najmłodszych do kreatywnego myślenia. Specjalnie dobrane zadania plastyczne mają pobudzić dziecięcą wyobraźnię.
miejsce: Muzeum Narodowe w Szczecinie – Muzeum Sztuki Współczesnej, ul. Staromłyńska 1
wstęp: 10 zł, zajęcia trwają 60 minut, liczba miejsc ograniczona, obowiązują wcześniejsze zapisy: a.kaminska@muzeum.szczecin.pl, tel.: 797 705 277

Warsztaty dla młodzieży Animowany folklor: wąpierze, strzygi i upiory
prowadzący: Konik Film Studio – Katarzyna Zimnoch, Paweł Kleszczewski
25 listopada 2023 roku, godz. 12.00–15.00

Warsztaty z animacji poklatkowej. Celem spotkania jest poznanie tajników sztuki animacji, a efektem końcowym będzie stworzenie małych multimedialnych dzieł. Temat przewodni to istoty zaludniające wyobraźnię ludową, takie jak strzygi, upiory, południce czy biesy. Uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z bestiariuszem ludowym i stworzyć własne animowane wyobrażenia owych stworzeń. Warsztaty zostaną poprowadzone w taki sposób, aby uczestnicy w mikroskali mieli okazję przejść przez podstawowe etapy tworzenia filmu animowanego, takie jak scenariusz, story board, tworzenie postaci oraz animacji na przeznaczonym do tego sprzęcie.

miejsce: Muzeum Narodowe w Szczecinie – Muzeum Sztuki Współczesnej ul. Staromłyńska 1
wstęp: 15 zł, zajęcia trwają 180 minut, liczba miejsc ograniczona,
zapisy do 31.10.2023: a.kaminska@muzeum.szczecin.pl, tel.: 797 705 277

KONIK STUDIO timeline / Katarzyna Zimnoch, Paweł Kleszczewski
Muzeum Narodowe w Szczecinie

Muzeum Narodowe w Szczecinie

adres podany w wydarzeniu

91 4315 200
biuro@muzeum.szczecin.pl
www.muzeum.szczecin.pl