Echo Tablica

Wydarzenia

Echo Szczecina

23.02.2024

Koniec betonowych kloców, czyli zmiana wystawy w ŚRODKU i spacer jako finisaż

Koniec betonowych kloców, czyli zmiana wystawy w ŚRODKU i spacer jako finisaż
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Przez ostatnie kilka miesięcy osoby spacerujące w pobliżu ŚRODKA Śródmiejskiego Punktu Sąsiedzkiego przy ul. bł. Królowej Jadwigi mogli zapoznać się z wystawą „Blok w Blok. Jednostka G-15", której bohaterem jest najczęściej powielany budynek Szczecina. Jednostka G-15, zaprojektowana w 1967 roku, została powtórzona aż 58 razy w różnych punktach Szczecina, również na terenie Śródmieścia.

Już wkrótce witryna ŚRODKA przywita nową ekspozycję i z tej okazji organizatorzy zapraszają na finisaż obecnej w formie spaceru po Śródmieściu z jej współautorem, architektem Marcinem Szneiderem. Spacer będzie okazją, by lepiej zrozumieć sens budowy bloków w centrum Szczecina i odpowie na takie pytania jak to, czy każdy powojenny budynek mieszkalny to blok oraz czy blok może być jednocześnie kamienicą?

„Betonowe komunistyczne kloce. Spacer po powojennej architekturze mieszkaniowej” odbędzie się w języku polskim, z tłumaczeniem na język ukraiński w wykonaniu Natalii Podkolziny. Ruszamy w niedzielę 25 lutego o godz. 12:00 z Placu Lotników.

A już 2 marca o godz. 12.00 ŚRODEK Śródmiejski Punkt Sąsiedzki pryz ul. bł. K...

Czytaj więcej +
Źródło: szczecin.eu