WOLNY WEEKEND? sprawdź co się dzieje na mieście...

Echo Tablica

Wydarzenia

Echo Szczecina

16.11.2023

Jacaszek/Wesołowski - premiera płyty i koncert

Jacaszek/Wesołowski - premiera płyty i koncert
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Michał Jacaszek i Stefan Wesołowski prezentują swoje najnowsze dzieło - płytę 'Eirḗnē' łączącą elektronikę z muzyką orkiestrową. Album będzie dostępny w sprzedaży i serwisach streamingowych już od 18 listopada 2023. Także tego dnia artyści wystąpią na żywo w Filharmonii w Szczecinie, gdzie premierowo zaprezentują cały materiał.

Eirḗnē, nazwany od imienia greckiej bogini pokoju, to wspólny projekt Michała Jacaszka i Stefana Wesołowskiego (Jacaszek/Wesołowski), który powstał w Gdańsku w 2017 roku. Pięć lat później, w 2022 roku, współpraca ta doczekała się nowej odsłony, w trakcie której album "Eirḗnē" został nagrany wraz z orkiestrą Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie, na krótko przed wybuchem wojny w Ukrainie. Pierwotnie "pacyfistyczna" kompozycja zyskała wówczas nowy kontekst.

Muzyka na 'Eirḗnē' to ambientowe, elektroniczne dźwięki i przetworzone brzmienia perfekcyjnie zespolone z brzmieniami orkiestry symfonicznej. Album zawiera siedem kompozycji nagranych razem z Orkiestrą Filharmonii w Szczecinie pod batut...

Czytaj więcej +
Źródło: szczecin.eu
Echo grudzien wydarzenia