WOLNY WEEKEND? sprawdź co się dzieje na mieście...

Echo Tablica

Wydarzenia

Echo Szczecina

24.06.2022

Wojna wyrysowana kredką. Wzruszająca wystawa w szczecińskim Zamku

Wojna wyrysowana kredką. Wzruszająca wystawa w szczecińskim Zamku
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Kilkadziesiąt rysunków stworzonych przez dzieci z Ukrainy dotknięte traumą trwającej w ich kraju wojny, znajdzie się na nowej wystawie w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. Ekspozycję przygotowaną przez Zachodniopomorskie Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, a zatytułowaną "Wojna wyrysowana kredką" będzie można oglądać w Holu Wschodnim od 1 do 31 lipca.

Na wystawie zaprezentowanych zostanie w sumie 51 prac, w których dzieci wyrażają nadzieję i wdzięczność za udzieloną pomoc, mówią o solidarności dwóch narodów, ale przede wszystkim wyrażają cierpienie, strach, niepewność i tęsknotę za rodzinnymi stronami oraz tymi, którzy tam pozostali, by walczyć o wolność. Ekspozycja przynosi odpowiedzi na pytania, co czują mali bohaterowie, którzy – zanim znaleźli się na Pomorzu Zachodnim – przebyli tysiące kilometrów w poszukiwaniu bezpieczeństwa.

- Zachodniopomorskie Towarzystwo Przyjaciół Dzieci już w pierwszych dniach wojny w Ukrainie zaoferowało swoje wsparcie rodzinom szukającym schronienia na Pomorzu Zachodnim. Kiedy to w Szczecinie i regionie pojawiły się pierwsze d...

Czytaj więcej +
Źródło: zamek.szczecin.pl