WOLNY WEEKEND? sprawdź co się dzieje na mieście...

Echo Tablica

Newsy

Echo Szczecina

21.06.2022

Znamy tegorocznych stypendystów marszałka w dziedzinie kultury

Znamy tegorocznych stypendystów marszałka w dziedzinie kultury
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Swoje projekty dzięki marszałkowskiemu stypendium zrealizują w tym roku trzy artystki i trzech artystów z Pomorza Zachodniego. Tegoroczni wyróżnieni pochodzą ze Szczecina, Karlina, Gryfina i Złocieńca. We wtorek, 21 czerwca br., odebrali od marszałka województwa Olgierda Geblewicza symboliczne czeki stypendialne. Kto znalazł się w tym zaszczytnym gronie i jakie projekty otrzymają wsparcie?

- Stypendia w tej dziedzinie przyznajemy już od kilkunastu lat. Wybierane projekty są zawsze bardzo ciekawe i różnorodne. W naszym gronie są m.in. muzycy, aktorzy, malarze, graficy, dokumentaliści, rzeźbiarze. Bardzo miło jest mi powitać Państwa w gronie tych, którzy zdecydowali się rozwijać swoje pasje i talenty na Pomorzu Zachodnim – mówił marszałek województwa Olgierd Geblewicz.

Zuzanna Legan ze Szczecina zorganizuje we współpracy z Teatrem Polskim wieczór poetycki, podczas którego zarówno ona jak i aktorzy zaprezentują jej teksty i poezję. – Chciałabym pisać dając głos nie tylko ludziom, ale także każdemu innemu życiu, dlatego też moje zainteresowania krążą teraz wokół wody. Źr&oacu...

Czytaj więcej +
Źródło: wzp.pl