WOLNY WEEKEND? sprawdź co się dzieje na mieście...

Echo Tablica

Artykuły

Echo Szczecina

17.06.2022

Pomorze Zachodnie - nowa aplikacja dla rowerzystów. Poprowadzi wokół Zalewu Szczecińskiego i innymi pięknymi trasami

Pomorze Zachodnie - nowa aplikacja dla rowerzystów. Poprowadzi wokół Zalewu Szczecińskiego i innymi pięknymi trasami
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Wszystko, co potrzebne podróżującym na dwóch kółkach, znalazło się w specjalnej aplikacji, którą właśnie „odpala” Urząd Marszałkowski WZ. Szczegółowe opisy tras, atrakcji turystycznych, zabytków i przyrody zostały wzbogacone m.in. o fascynujące fotoretrospekcje czy efektowne modele 3D zwierząt chronionych gatunków. Apkę można od 16 czerwca bezpłatnie ściągnąć z Google Play i AppStore.

Rowerem przez Pomorze Zachodnie - takim hasłem wita nowa aplikacja przygotowania przez Urząd Marszałkowski WZ. To będzie turystyczny hit tego sezonu. Atrakcja dla podróżujących po regionie, nie tylko na dwóch kółkach.

- Opowiadać o aplikacji to trochę tak jak opowiadać o jeździe rowerem. Najlepiej sprawdzić w praktyce. Po prostu wystartować, ruszyć w drogę - mówi marszałek Olgierd Geblewicz. - Turystyka rowerowa jest naszą regionalną specjalizacją. Stawiamy na ekologię, zdrowy tryb życia i aktywny wypoczynek, inwestujemy w nowoczesną infrastrukturę. Wycieczki na dwóch kółkach będą wygodniejsze, ciekawsze, bezpieczniejsze nie tylko dzięki setkom kilometrów tras, ale także dzięki tej mobilnej aplikacji. Prace nad nią trwały kilka...

Czytaj więcej +
Źródło: wzp.pl