WOLNY WEEKEND? sprawdź co się dzieje na mieście...

Echo Tablica

Artykuły

Echo Szczecina

20.04.2022

Pomorze Zachodnie na stadionach, na halach i na koszulkach

Pomorze Zachodnie na stadionach, na halach i na koszulkach
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Siedem klubów sportowych będzie w 2022 roku promować Województwo Zachodniopomorskie na sportowych arenach, podczas rozgrywek ligowych i innych wydarzeń z udziałem kibiców. Logo Pomorza Zachodniego znajdzie się m.in. na strojach koszykarzy, szczypiornistów, piłkarek, a także w mediach społecznościowych, na biletach, plakatach, sportowych gadżetach.

Otwarty konkurs ofert na promocję Pomorza Zachodniego poprzez sport został rozstrzygnięty w ubiegłym tygodniu. W najbliższych dniach marszałek Olgierd Geblewicz podpisze umowy z klubami, które są sportową dumą regionu. Występują w najwyższych ligach, uczestniczą w europejskich rozgrywkach, organizują międzynarodowe zawody.
 
- Wspieramy najlepsze kluby z Pomorza Zachodniego, które walczą o mistrzowskie tytuły. Ich popularność oraz sukcesy nie tylko na arenie krajowej budują markę regionu, wzmacniają tożsamość mieszkańców, a także zachęcają do amatorskiego uprawiania sportu – mówi marszałek Olgierd Geblewicz. - Nasi sportowcy w ostatnich latach mieli dużo powodów do świętowania. Mam nadzieję, że rok 2022 będzie jeszcze bardziej...

Czytaj więcej +
Źródło: wzp.pl