WOLNY WEEKEND? sprawdź co się dzieje na mieście...

Echo Tablica

Artykuły

Echo Szczecina

20.04.2022

Czas sportowych podsumowań. Marszałek wręczył nagrody za osiągnięcia w 2021 roku

Czas sportowych podsumowań. Marszałek wręczył nagrody za osiągnięcia w 2021 roku
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Medale olimpijskie i paraolimpoijskie, tytuły mistrzów świata, zwycięstwa na najważniejszych imprezach akademickich i młodzieżowych – taki był mimo pandemii 2021 rok w sporcie. Za osiągnięte wyniki marszałek województwa Olgierd Geblewicz przyznał nagrody o wartości 170 tys. zł. Gratyfikacje trafiły do zawodniczek, zawodników, a także ich trenerów podczas gali „Sportowego Podsumowania Roku”. Wydarzenie odbyło się w środę, 20 kwietnia 2022 roku w Szczecinie.

Nagrody odebrali  medaliści Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy związani z Pomorzem Zachodnim w różnych kategoriach wiekowych objętych programem igrzysk olimpijskich, paraolimpijskich, igrzysk głuchych oraz w szczególnych przypadkach w sportach nieolimpijskich. Wśród nich są reprezentanci lekkoatletyki, zapasów, boksu, kolarstwa torowego i szachów. To sportowcy z Białogardu, Chojny, Darłowa, Grzybowa, Goleniowa, Koszalina oraz Szczecina.
 
– Spotykamy się w nowej siedzibie Urzędu Marszałkowskiego, w dawnej sali kina „Delfin”. Dziś ta przestrzeń otwiera swoje podwoje. Wierzę, że stanie się miejscem częstych naszych spotkań. Na tej  –  jak usłyszeliśmy – są osoby uprawiające sport, kochają...

Czytaj więcej +
Źródło: wzp.pl