WOLNY WEEKEND? sprawdź co się dzieje na mieście...

Echo Tablica

Artykuły

Echo Szczecina

11.04.2022

Pomorze Zachodnie na VELOBerlin 2022 - po prostu „genial”

Pomorze Zachodnie na VELOBerlin 2022 - po prostu „genial”
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Trasa wokół Zalewu Szczecińskiego oraz inne szlaki rowerowe i atrakcje turystyczne regionu były promowane podczas słynnego festiwalu rowerowego w stolicy Niemiec. - Stoisko Województwa Zachodniopomorskiego było oblegane, mapy rozeszły się po 400-500 sztuk! A kiedy pokazywaliśmy, że można jechać z Berlina do Szczecina i dalej nad morze, najczęściej słyszeliśmy komentarz „genial” - opowiada Wanda Nowotarska, pełnomocniczka marszałka ds. komunikacji rowerowej.

Das Fahrradfestival VELOBerlin 2022 odbył się w miniony weekend na lotnisku Tempelhof. Jak zwykle przyciągnął tysiące miłośników turystyki i sportu na dwóch kółkach. Festiwal w stolicy Niemiec to okazja, by zobaczyć i przetestować różne modele rowerów, zapoznać się z najnowszą ofertą producentów akcesoriów i odzieży, zdobyć najbardziej aktualne mapy tras, porozmawiać z organizatorami turystyki rowerowej czy po prostu trochę pościgać na specjalnym velodromie.
 
- Było 15 tysięcy ludzi, a nasze stoisko było oblegane - podkreśla Wanda Nowotarska, kierownik biura ds. komunikacji rowerowej w Urzędzie Marszałkowskim WZ. - Pisali o nas w „Tagesspigel” i mówili w niemieckim radiu, więc bardzo wielu rowerzyst&...

Czytaj więcej +
Źródło: wzp.pl