WOLNY WEEKEND? sprawdź co się dzieje na mieście...

Echo Tablica

Artykuły

Echo Szczecina

07.04.2022

Pomorze Zachodnie na VELOBerlin 2022

Pomorze Zachodnie na VELOBerlin 2022
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Trasa wokół Zalewu Szczecińskiego oraz inne szlaki rowerowe i atrakcje turystyczne regionu będą promowane podczas słynnego festiwalu rowerowego w stolicy Niemiec. Wydarzenie, które co roku przyciąga kilkadziesiąt tysięcy miłośników dwóch kółek, odbędzie w najbliższy weekend na lotnisku Tempelhof. – Z Berlina na piękne Pomorze Zachodnie jest bardzo blisko, a nasza oferta dla rowerzystów cieszy się coraz większym zainteresowaniem po obu stronach granicy – mówi marszałek Olgierd Geblewicz.

Dla wytrawnych rowerzystów każda pora roku i każda pogoda jest dobra, ale wiadomo, że sezon rozkręca się z każdym kolejnym dniem wiosny. Na miejskich ścieżkach, parkowych alejkach, a także długodystansowych trasach widać coraz większy ruch. Dlatego Das Fahrradfestival VELOBerlin co roku odbywa się w połowie kwietnia. Przyciąga około 20 tysięcy uczestników i kilkuset wystawców! Pokazuje rowerowe trendy, innowacje, ciekawostki.

9-10 kwietnia 2022 na berlińskim lotnisku Tempelhof znów będzie gwarno, kolorowo i rowerowo. A Województwo Zachodniopomorskie zaprezentuje swoją ofertę dla miłośników dwóch kółek.
 
- Z Berlina na piękne Pomorze Zachodnie jest bardzo blisko, a nasza oferta dla rowerzystów ci...

Czytaj więcej +
Źródło: wzp.pl