Echo Tablica

Wydarzenia

Echo Szczecina

17.01.2022

"ROMEO I JULIA" - pożegnalne spektakle w Operze na Zamku w Szczecinie

"ROMEO I JULIA" - pożegnalne spektakle w Operze na Zamku w Szczecinie
 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

W najbliższy weekend – 22 i 23 stycznia – po raz ostatni na scenie Opery na Zamku w Szczecinie pojawi się „Romeo i Julia” Ch. Gounoda w reżyserii Michała Znanieckiego, pod kierownictwem muzycznym i batutą Francka Chastrusse’a Colombiera. Spektakl powstał w kooperacji z Operą Śląską i wraca do korzeni.

Tytułowi wykonawcy w szczecińskiej inscenizacji – Victoria Vatutina i Pavlo Tolstoy otrzymali za swoje role nominacje w najważniejszym w Polsce konkursie związanym z muzyką klasyczną – XV Teatralne Nagrody Muzyczne im. Jana Kiepury w kategorii „najlepsza śpiewaczka operowa” i „najlepszy śpiewak operowy”. Franck Chastrusse Colombier otrzymał nominację w kategorii „najlepszy dyrygent”.

Opis:
"Romeo i Julia" Charlesa Gounoda jest liryczną, subtelną i intymną opowieścią o kochankach, która oczarowała cały świat – romans wszech czasów według Williama Szekspira zespolony z liryzmem i dramatyzmem muzyki Charlesa Gounoda. Ukazanie historii wiecznej, niewinnej miłości to jedno, ale najistotniejsza w te...

Czytaj więcej +
Źródło: opera.szczecin.pl