WOLNY WEEKEND? sprawdź co się dzieje na mieście...

Echo Tablica

Wideo

Echo Szczecina

08.11.2021

Miejsca Przyjazne Rowerzystom – będzie łatwiej znaleźć nocleg, parking, serwis

 Echo Newsletter  Nie przegap - zapowiedzi wydarzeń, konkursy, newsy!

Pomorze Zachodnie jako region przyjazny rowerzystom od nowego roku uruchomi specjalny system rekomendacji miejsc, w których podróżujący na dwóch kółkach mogą przenocować, przechować bagaż, naprawić sprzęt. Idea „MPR” ma na celu jeszcze intensywniejszy rozwój turystyki rowerowej i wspieranie lokalnego biznesu w tworzeniu oferty dla cyklistów. Udział w systemie jest bezpłatny i dobrowolny, nabór zaplanowano od stycznia do kwietnia 2022 r., a przyznanie rekomendacji - przed wakacjami.

Miejsca Przyjazne Rowerzystom zostaną oznakowane (tabliczkami, naklejkami) i wyróżnione na mapach - elektronicznych i papierowych - wydawanych przez Województwo Zachodniopomorskie. Znaczek „MPR” i logo Pomorza Zachodniego będą dla podróżnych gwarancją, że w danym miejscu mogą bezpiecznie odpocząć, przenocować, przechować rower i bagaż, wykonać podstawowe naprawy, zdobyć informacje pożyteczne dla aktywnych turystów.
 
- Od lat budujemy markę regionu przyjaznego rowerzystom, nie tylko budując dziesiątki kilometrów dróg rowerowych – podkreśla marszałek Olgierd Geblewicz. - Organizujemy wydarzenia dedykowane miłośnikom dwóch kółek, przystosowujemy tabor kolejowy do przewozu rowerów, tworzymy...

Czytaj więcej +
Źródło: wzp.pl